ZAMYŠLENÍ ŽÍTKOVSKÉ ČAROVÁNÍ

Jsem na dovolené. Hlavou mi občas běží myšlenky o nás ženách. Přemýšlím o možnostech, které máme a často si je vůbec neuvědomujeme. Přemýšlím o tom, co jsme si nechali vzít. Přemýšlím nejen o Žítkovském čarování.

Pár let zpět jsem poprvé četla o Žítkovských Bohyních. Loni si toto místo podruhé přitáhlo mou pozornost. O mé návštěvě Žítkové jsem napsala krátký článek. A letos se na tomto místě uskuteční jedinečný seminář Krása ženy. Seminář, během kterého dojde k zajímavé kombinaci duchovna a tělesna.

Dnes ráno jsem dočetla další knížku o Žítkové. Tentokrát Žítkovské čarování. A stále více si uvědomuji, že návrat na toto místo není náhodou.

Sama cítím volání. Už delší dobu. Myslím, že všechno začalo, když jsem byla hodně malá. Měla jsem divné „představy“. Nedokázala jsem jinak určit, o co vlastně jde. Viděla jsem některé věci, které nebyly úplně běžné.

Pak jsem na několik let zapomněla. Hledala jsem své štěstí v materiálních věcech. Očekávala jsem, že mě šťastnou udělá nové auto, dům nebo můj partner, mé děti. Měla jsem pocit, že mně pořád něco v životě chybí.

Až několik let zpět jsem se znovu začala otevírat duchovním věcem. 
Postupně začínám chápat, že nemůžu být úplně šťastná, pokud se skutečně neuvolním v tom, co je mi dáno jako přirozené. Stále více si dovoluji stát se součástí toho, co je tu odpradávna, ale na co jsme my lidé zapomněli.

A vím, že je mnoho žen, které cítí podobně. Mnoho žen, které chtějí občas jen tak spočinout a být. Radovat se ze života, uctívat své tělo. Možná probudit ve svém těle nový život. Život plný radosti, vzrušení, extáze, ale i lásky, radosti a vnitřního míru.

Probudit svou vnitřní léčitelku. A pomocí ní vyléčit své srdce a duši.

Uvědomit si, že duchovno by se mělo stát součástí našich životů.

Když jsem dočetla knihu, uvědomila jsem si, že jsem vybrala skvělé místo. Kopanice kraj mezi nebem a zemí.

„Je to malé hnízdečko, ta Žítková, vlastně jsou to jen Kopanice, ale široko daleko známé. Vždyť zde bydlejí „bohyně“, jež nejen umějí „léčit“, nýbrž i vynajíti ukradené, začarované a nevyzpytatelné věci. Dovedou vyrovnávat spory a sváry, po případě je ale též dovedou způsobiti a rozdmýchati. Dovedou vypomáhat milencům neb zamilovaným ve všech jejich tužbách, ale dovedou je též i rozlučovat“. (Josef Hofer, 1913)

15 žen se letos se mnou může vydat na cestu na Žítkovou.

15 žen se může stát součástí našeho „čarování“ a vyčarovat tak pro sebe lepší budoucnost.

Těším se, že můžu být průvodkyní těmto ženám.

S láskou a úctou

Dáša

PS: Na seminář KRÁSA ŽENY se registrujte ještě dnes.