DAGMAR KOŽINOVÁ

Jsem matkou, partnerkou, dcerou, vnučkou, lektorkou a koučkou. Ve svém životě mám velké množství různých rolí. Některé se objevují jen na nějakou chvíli a já si s nimi radostně pohrávám. Jiné jsou se mnou více let. Jedna, která mě opravdu hodně baví je moje role ŽENY.

Když jsem našla cestu sama k sobě i ke svému tělu, začala mě tato role opravdu bavit. Objevila jsem cykličnost a díky tomu dnes žiji daleko spokojenější život. Pochopila jsem, jak je mé tělo moudré a že je dobré mu naslouchat.

Ale nejen to.

Svým osobním příběhem bych ráda inspirovala druhé k nalezení vlastní cesty. Cesty, která vede k harmonii s vlastním tělem a vrací nás k ženství a přirozenosti. Věřím, že když je žena spokojená, může vnést harmonii i do své rodiny a vylepšit tak vztah s mužem, dětmi. Taky může svou spokojenost šířit mezi své přátele a kolegy. A to je hlavní důvod proč vznikl můj projekt Ženské cykly. Záměrem je, aby ženy přijaly samy sebe, uvědomily si darů, které ve svém ženském těle mají. Ideální stav je, když žena miluje své vlastní tělo a žije s ním v souladu.

Co mě přivedlo až sem?

Můj životní příběh je cyklický stejně jako moje tělo. Ve 20ti letech jsem se vdala a porodila první dceru Adélku. Žila jsem s ní dva roky v USA a vyzkoušela si různé profese. Od hlídání dětí, úklidu až po práci v baru.

Po návratu jsem začala pracovat v cestovním ruchu. Zamilovala jsem se do cestování a to se stalo mým životním motorem. Poznávání cizích kultur, jiných lidí mi přineslo mnohé uvědoměnění.

Pár let jsem pracovala v pojišťovnictví a po narození mé druhé dcerky Elenky se můj život znovu změnil. Začala jsem úplně jinak vnímat své tělo. Učila jsem se, zkoumala, navštěvovala různé semináře a seznamovala se.

Začala jsem vést semináře a školit. Nakonec jsem na 4 roky zakotvila v KM Betě jako obchodní ředitelka. Práce, která mě opravdu bavila, těšila a dávala smysl. Měla jsem skvělý tým. Přesto jsem nakonec ucítila, že je čas na změnu.

Odešla jsem a začala spolupracovat se svobodnou firmou SmartSelling a.s. Spolupráce skončila v únoru 2019.

Mezi tím jsem vystudovala Vysokou školu ekonomickou a v roce 2018 dostudovala psychologii. Absolvovala jsem velké množství různých výcviků a seminářů. Nejvíce si cením roční zkušenosti z výcviku Biodanzy a taky koučink výcviku.

Mou životní cestu, zážitky, zkušenosti jsem sepsala v knize Deník probuzené ženy.

Učil mě sám život, prostřednictvím různých učitelů.

Moje dcery. Rodina. Rozchody. Zvířata. Pracovní konce. Partneři. Expartneři. Přátelé. (Ne)přátelé. Kolegové. Klienti. Vnučka.

V současné době se plně věnuji mým klientům prostřednictvím mých projektů, seminářů a koučinku. Mimo osobně rozvojových témat se zabývám pozitivní psychologii a pozitivní inteligencí. Věřím, že jsou to témata, která jsou nezbytná pro přežití ve 21. století. Těší mě ukazovat lidem světlo na konci tunelu. Baví mě posilovat jejich odolnost, pomáhat jim překonávat konce v jejich životě a budovat sebedůvěru, podporovat je na jejich cestě k přijetí vlastního těla a mnohem víc. 

Mou vizí je harmonický svět.

Žena, která je odpovědná za svůj život a je si vědoma své síly a možností, které má.  Muž, který je odpovědný za svůj život a nebojí se ženské síly, ale s radostí ji přijímá do svého života. A tuto cestu pomáhám lidem objevovat.

Vítejte ve světě Ženských cyklů a dovolte, abych vám představila čtyři ženy v nás.

DÍVKA

S přicházejícím jarem se vše v přírodě probouzí. Obnova, znovuprobuzení, počátek života, oteplení, světlo. A tak je to i v těle mladé dívky. Energie, nadšení, optimismus, radost, akce, vášeň, nezávislost, sebejistota, ale i netrpělivost, zaměřenost na akci i sebe.

MATKA

Letní měsíce, které přináší plný rozkvět, plody, sílu, energii a teplo. Matka v mnoha podobách. Péče, láska, přijetí, propojení, pochopení, důvěra, ale i přehnaná starostlivost, zaměřenost na druhé, která může vést k vyčerpání a únavě.

ČARODĚJKA

Podzim v mnoha podobách. Dny, kdy svítí sluníčko a odráží se na krásně zbarveném listí, ale i dny, které přináší ochlazení a nemilosrdné deště. Čarodějka mocná a tajemná. Plná síly, pudů, kreativity, inspirace, akčnosti, ale také chaosu, kritiky, destrukce a nesoustředěnosti.

VĚDMA

Se zimou se příroda ukládá ke spánku. Zastavuje se, odpočívá, dotýká se pomyslné smrti. Žena v těle vědmy se uzavírá a zpomaluje. Má vize. Je ve své moudrosti a životní zkušenosti dokáže zúročit. Umí být empatická, ale taky velmi unavená. Potřebuje jen tak být.

Ženské cykly, které přichází a odchází.

Stejně jako jaro, léto, podzim a zima.


Kniha pro ženy i muže

DENÍK PROBUZENÉ ŽENY

Kniha Deník probuzené ženy vznikla jako má osobní zpověď a zamyšlení nad některými tématy ze života. Během posledních pár let jsem si uvědomila mnoho věcí, probudila jsem se. Přijala jsem sebe, své tělo a nastoupila cestu vlastního poznání. Pochopila jsem některé souvislosti ve svém životě. Dnes žiju více v souladu se svým tělem, duší a přirozeností. To se odrazilo v mém osobním i pracovním životě.