VLIV DĚTSTVÍ NA VNÍMÁNÍ KRÁSY

Vliv dětství na vnímání krásy

Dovolená..čas, který trávím s mou úžasnou dcerkou. Mám mnoho příležitostí obdivovat její krásu, její povahu a radovat se ze společného času. A občas se přistihnu, jak bych její dokonalost chtěla něčím vylepšit.Trošku jinak upravit vlásky nebo obléct něco jiného, co se víc hodí.

Od velmi útlého dětství si obě mé dcery začaly prosazovat, co si oblečou, v čem půjdou do školky. Někdy na úkor času se prohrabují ve svých šatnících. A já se je snažím poučit, jak by měly vypadat a co by si měly obléct. Elenka má svůj vkus a často odchází do školky v bílých legínkách, různě nakombinovaná podle svého vlastního výběru. A já se někdy přistihnu při tom, jak ji chci opravit. Chci, aby vypadala jinak. Víc normálně. 🙂

A pak si tak nějak uvědomím… na čem mě vlastně záleží a co ji tím učím. 
Učím ji tím, že by měla vypadat nějak. Ne podle toho, jak se cítí dobře a co se ji líbí, ale podle toho, co je přijatelné pro ostatní.

Tak často zastavuji sama sebe.. a dovoluji ji obléct i co se mi zrovna nezdá.

Samozřejmě i toto oblékání má nějaké pravidla. V létě ji nedovolím čepici, v zimě zase nemůže jít v nátělníku (obojí chtěla..:-)..). Taky máme pravidlo čistého oblečení. Ale kombinace už dnes nechávám na ni.

S radostí obdivuji její krásné tělo. A učím ji, aby ho s láskou přijímala a radovala se z něho.

Uvědomuji si, že ji nejvíc naučím, když budu sama milovat své vlastní tělo.

A tak když mě tvrdí, že mám tlusté bříško, vysvětluji, že mám krásné bříško, které odnosilo dvě miminka. Povadlé prsa, odkojily dvě děti. Ze svých vlastních odstátých uší dělám přednost. 

Vzpomínám si s láskou na mou maminku. Jak v dobré víře mé uši celé dětství zakrývala. Stále mě na ně česala vlasy, aby nešly vidět. Často také řešila mé vlasy. Po kom je vlastně mám. Taky jsem jich měla málo a velmi jemné. Dnes se usmívám, když si vybavuji, že říkala, že mám takové plchy. 

Budu ráda pokud tento krátký článek připomene nám všem maminkám, jak je důležité děti milovat takové jaké jsou.

Většina nelásky k vlastnímu tělu vzniká v dětství.

Učme tedy naše děti přijímat své tělo.

A jak?

Tím, že budeme přijímat své a zároveň plně přijmeme své děti, takové jaké jsou. Protože tak přesně jsou dokonalé.

A jestli pochybujete o své vlastní dokonalosti, připojte se na seminář Krása ženy. Dva a půl dne se budeme vzájemně podporovat v naší ženské kráse. A už jen kvůli našim dětem a mužům, to určit stojí za to.

S láskou k našim dokonalým tělům

Dáša