TANEC JAKO POZNÁNÍ

Miluji tanec a vždycky jsem to tak měla. Tanec je pro mě odpočinek, zábava, energie, ale hlavně cesta k sobě.

Tančila jsem od dětství. Dětské tanečky ve školce. Zpívání v rodině při práci. Potom jsem pokračovala přes národopisný soubor a tančila jsem v kroji a zpívala lidové písničky. Následovalo pár let, kdy jsem moc netančila a znovu začala na diskotékách. Dokázala jsem protančit nejednu noc. Když se mně narodila Adélka, tančily jsme znovu. Často jsme si dělaly vlastní taneční rituály. Svíčky, různé styly hudby a my dvě.

Tanec má pro mě mnoho různých podob. I v mém životě se různě objevoval. Když Adélka vyrostla, naše rituály se postupně vytratily, tančila jsem jen na různých společenských událostech. Na plese, zábavě, při rodinných událostech, na svatbách nebo při jiných příležitostech. Ale i tak jsem to měla ráda.

Pár let zpět jsem si tanec do života vrátila v jeho nové podobě. Začala jsem jezdit na biodanzu a tančila. Mimo tance jsem si léčila různá stará zranění. Tanec se stal terapeutickým nástrojem a cestou k sobě. Často jsem měla pocit, že jsem díky tanci úplně nahá. Že se najednou vidím ve své pravdivosti.

Později jsem objevila kouzlo flirt dance. Tanec, který mně ukázal, že se dá tancem podpořit ženství, vylepšit sebevědomí a nejen to. Když budete pravidelně tančit, tak se začnete opravdu cítit líp v mnoha oblastech vašeho života. Taky se zlepší vaše fyzická kondice a vztah k sobě samé. Pokud potřebujete podpořit vaše ženství, neváhejte se přihlásit na společný seminář s Luckou Mattabu Krása ženského těla.

Dva roky zpátky se v mém životě objevil další tanec. Párový tanec v podobě kizomby a bachaty. Pravidelně jsem tančila s mým tanečním partnerem. Úžasné hodiny, na kterých jsem si dovolila se skutečně nechat vést. Nebylo to úplně jednoduché. Šlo vidět, jak pochybuji, nechci se nechat vést, nedůvěřuji a mnohem víc. Jak léčivé to bylo. Viděla jsem, jak se v tanci odrazil můj skutečný vztah k mužům. Od té doby vím, že párový tanec je úžasný pro posílení ženství i mužství.

Jestliže máte rádi tanec, neváhejte si ho vrátit do svého života v jakékoli podobě. Můžete začít tím, že když hudbu uslyšíte, dovolíte si ji svým tělem následovat. Uvidíte, jak blahodárný vliv to bude mít na váš život. Využijte i jakoukoli příležitost vyzkoušet párový tanec nebo jakýkoli jiný, ať už na dovolené nebo kdekoli jinde.

Dovolte si tančit. Odhoďte předsudky a přesvědčení, které o tanci máte.

Tančete sami, s partnerem, s dětmi.
Tančete když je vám smutno, ale i když jste naopak veselé.

Protančete se k sobě a radosti!

To vám všem ze srdce přeji

Dáša

PS: více informací o semináři zde.