SHOW JANA KRAUSE

Vše se seběhlo tak rychle, že jsem si ani moc neuvědomila, že už tam prostě sedím. Ve velké červené sedačce. Svítí na mě světla, jede kamera, pan Kraus se ptá a lidi se smějou. 🙂

Poslední měsíce mého života jsou opravdu velmi rychlé.

Víkend před natáčením jsem cítila, že musím zpomalit. Byla jsem v premenstruační fázi. Mé tělo si žádalo víc a víc odpočinku. Začala jsem se stahovat do sebe. Svému tělu jsem se naučila důvěřovat, poslechla jsem ho a víc odpočívala. Věřila jsem, že zvládne i tuto zkoušku. Natáčení 1. případně 2. den cyklu.

A tak se taky stalo. Co jsem však netušila, že den před natáčením má malá dcerka onemocní.

Vše se seběhlo tak rychle. V pondělí první den školky v 11 hodin telefonát. Elenka má teplotu. Vyzvedla jsem ji a jela s ní domů. Cítila jsem, že to nebude jen tak. Zůstala jsem s ní. Teplota byla dost vysoká, Elenka celá schvácená a já s ní.

Noc z pondělí na úterý byla opravdu krutá. Moc jsem toho nenaspala. Ráno jsem se nemohla probrat a odpoledne jsem měla cestovat do Prahy na natáčení.

To jsem ještě netušila, jak to všechno bude.

Už za pár minut se klidné ráno změnilo v divočinu. Elence se na noze objevily “štípance”. Za 20 minut už měla plné nožičky od kotníků dolů. Plakala. Rychle jsem na sebe naházela oblečení, sbalila Elenku a vyrazila k doktorce.

Ihned byla doporučena hospitalizace. Vysoké CRP, zánět v těle, ale nebylo zřejmé kde.

Rozhodla jsem se, že pojedeme do Brna (netušila jsem, že si nemocnici nemůžeme vybrat). Během asi 10 minut jsem byla sbalená na pobyt v nemocnici i natáčení.

Nebudu popisovat komplikace v nemocnici, radši zapomenu i na to, že Elenka byla v mém náručí, měla vysokou teplotu, usínala a já s obavami ať nemusím zpět, prosila paní doktorku, ať tedy poprosí pana ředitele o možnost vyšetření. Nakonec vše dobře dopadlo. Dcerka dostala léky, potom kapačky. Teplota byla pryč. O Elenku se staral tatínek a skvělé sestřičky a lékaři.

A já začala řešit, jestli stihnu show nebo ne.

Vyrazila jsem na cestu z Brna do Prahy. Vše šlo hladce. V Praze jsem byla včas. Dokonce jsem stihla i jídlo. Do divadla, kde probíhalo natáčení, jsem vcházela téměř na minutu přesně. Všichni co připravují show, byli velmi příjemní. Maskérka odvedla skvělou práci. Zvládla mé velké kruhy pod očima i mé neupravené vlasy. Stihla jsem se podívat do divadla, sednout na červenou sedačku, natočit rozhovor pro televizi a musela jsem dozadu. Pouštělo se do sálu.

Poprvé jsem se zastavila. Seděla jsem a děkovala mému tělu, že mně přes víkend nutilo víc odpočívat. Zase jsem si uvědomila, že pokud si to dovolíme, máme v sobě velkou moudrost, kterou můžeme využít. Měla jsem několik minut prostor jen pro sebe a věděla jsem, že přes velkou únavu a vše co jsem prožila, to zvládnu.

Byly to dva dny, které jsem prožila tady a teď. Vůbec jsem neřešila, co bude za pár minut, hodin. A bylo to nejlepší řešení!

V té chvilce, kterou jsem měla k zamyšlení, jsem také pochopila, že mé tělo je připravené zvládnout téměř cokoli. Znovu jsem si uvědomila, že každou fázi svého cyklu mohu přijímat s radostí.

A najednou jsem tam stála a pan Kraus mě vítal….

Záznam Show Jana Krause ke shlédnutí.

Hezkou zábavu všem!

S láskou

Dáša