SETKÁNÍ SE STAŘENOU

Setkání s naší vnitřní starou moudrou ženou může být velmi inspirativní. Můžeme se naučit využívat svou moudrost a intuici. Náš život může mít najednou nesmírnou hloubku a my můžeme nalézt pochopení pro sebe i druhé.

Jsem na podzimní procházce. Jdu lesem a najednou vidím krásnou alej a v dálce louku. Jdu na ni. Všude voní příroda. Nadechuji se snad celým svým tělem.  

Lehnu si do trávy a pozoruji listy stromu. Přes lístky se na mě usmívá sluníčko. Cítím jeho paprsky. Slastně se protahuji. Zavírám oči.

A najednou vidím vedle sebe starou ženu.

Dívá se na mě a usmívá.

„Vítám Tě. Konečně jsi přišla. Už dávno na Tebe čekám.“

„My se známe?“ ptám se plaše.

„Ano jsem Tvá vnitřní moudrost, intuice.“ odpovídá stařena a stále se usmívá. „Zapomněla jsi na mě.“

Jsem zmatená. Vůbec ženu neznám a zapomněla jsem na ni. 

Žena pokračuje: „Často, opravdu často, Ti říkám, co máš udělat a co nemáš, ale Ty mě vůbec nevnímáš, jak kdybych nebyla.“

Najednou vím. To je ten hlas, co občas slyším.

Chci něco říct, ale než stihnu promluvit, žena pokračuje: „Například včera jsem Ti radila, ať si vezmeš deštník a zkontroluješ, jestli máš nabíječku na mobil.“

„Jo vím o tom. A nechtěla jsem se vracet. Spěchala jsem. Pak jsem zmokla a ještě jsem potřebovala telefonovat a měla jsem vybitý telefon. Nabíječka nikde.“ Odpovídám ženě.

A najednou vidím stovky různých situací, ve kterých jsem mohla slyšet a neslyšela. Jedna za druhou běží v mé hlavě a vidím, že stařena se stále jen usmívá a pokyvuje hlavou na znamení souhlasu. Už nemusíme ani mluvit a já vím, že můj život mohl být snazší.

„Přijdeš za mnou ještě?“ ujišťuji se a hned pokračuji: „příště Tě poslechnu.“

Žena klidně odpovídá: „Ano přijdu, jsem vlastně pořád s Tebou.“

Radostí ji objímám. Děkuji a tečou mě slzy úlevy a vděčnosti. Loučíme se.. naše setkání končí.

Najednou něco cítím na svém obličeji. Otevírám oči. Jsem sama na louce. Asi jsem usnula. Kromě mravence jsem z tváří setřela slzy.

Ale co ta žena?

Slyším vnitřní hlas: „jsem vlastně pořád s Tebou.“

Usmívám se.. ano to je ono. Má vnitřní intuice, má moudrost. Děkuji!

Setkat se se svou vnitřní moudrou ženou můžete na ženských kruzích.