SEDNA V NAŠICH ŽIVOTECH

Je to pár dnů co jsem se vrátila ze zajímavého semináře. Já a pět žen jsme odjely na Žítkovou. Vracely jsme se tam po dvou měsících. Seminář navazoval na seminář Krása ženy. Tentokrát jsme změnily prostředí. Sešly jsme se na chalupě.

Bydlely jsme kousek od původního domku jedné z žítkových bohyň. Opravdu krásné místo se specifickou energii. A bylo nás méně. Místo původních 14ti žen, jen 6.

Seminář byl opravdu speciální od začátku. Všechno šlo hladce. Nádherně nám vycházelo počasí, ale všechno probíhalo jinak. Měla jsem připravenou kostru semináře a věděla jsem co chci, aby si ženy odvezly. Nakonec potřeby nás přítomných byly jiné. Krásně vše navazovalo na sebe, v souladu s tím, co ženy potřebovaly a já cítila s podporou žítkových bohyní, co se má a může stát.

Zažily jsme mnoho krásných společných hlubokých okamžiků. Od překrásných procházek, času při přípravě jídla, při jídle, při tanci, meditaci a různých cvičení, až po individuální práci se sebou, při které jsme se dotkly hloubky našich duší a pochopily některé souvislosti z našich životů.

V některých chvílích jsme se smály, v jiných jsme společně plakaly. Staly jsme se vzájemně sestrami a podpořily se v některých transformačních procesech.

V závěrečný den mě samotnou překvapila přítomnost bohyně Sedny. Překrásné bohyně, která připlula do našich životů, abychom přestaly být obětí. Udělaly jsme si společně cvičení a já znovu pocítila, jak být obětí ve svém vlastním životě může být destrukční.

Viděla jsem ženy, jak se potápí v sebelítosti, vlastní destrukci a oběti. A ano skutečně být obětí nás některé vrhlo až na dno. Viděla jsem však, jak všech 5 žen našlo sílu, do které se dokázaly postavit. Jak pochopily přítomnost oběti ve svém vlastním životě. Uvědomily si, že přijetí všeho, co se děje a vlastní odpovědnosti je nesmírně důležité pro další vývoj.

Přestat si klást otázky proč se věci dějí, ale přijmout je. S vědomím toho, že je dobré se postavit na vlastní nohy. Uvědomit si, že se nám dějí věci, na kterých mnohdy dlouhodobě, i zcela nevědomky pracujeme. Přeměnit roli oběti v opak a tím je tvořivá energie plná síly a důvěry.

A o čem je příběh Sedny?
Sedna je bohyně moře. Byla kdysi překrásnou ženou, která si mohla vybírat. Nakonec si vybrala racka, který jí zlákal na velké množství dobrého jídla a služebnictvo. Sedna s ním odešla k ptačímu lidu. Tam však musela žít v bídě a špíně. Při návštěvě svého otce, ho uprosila, aby ji vzal sebou domů. Ptačí lidé je však pronásledovali. Ve snaze zachránit si svůj vlastní život, ji Sednin otec shodil do moře. Když se snažila dostat zpátky na loď, usekl ji prsty. Sedna spadla do moře a na místo prstů ji vyrostly ryby. Sedna skutečně dopadla až na dno oceánu, kde se z vlastní lítosti dostala a nasytila sama sebe. Už nikdy nebyla víc obětí.

Pokud máte pocit, že žijete život, kde si pokládáte mnoho otázek typu: “Proč se mi věci dějí?”, pozvěte Sednu do svého života. Dovolte ji Vás na chvíli prostoupit, pocítit skutečnou marnost, sebelítost a pak si vezměte zpět svou sílu. Přijměte věci, že se dějí, jak mají. Přestaňte naříkat nad minulostí. Netrapte se budoucností. Jediné co můžete skutečně ovlivnit je dnešek.

A dnes si dovolte mít krásný den bez dalších otázek PROČ.

S láskou a úctouDáša