SAMA NA CESTÁCH

V minulosti jsem neuměla být sama. Ve svých 20ti letech jsem porodila svou první dcerku Adélku. A od té doby jsem už nikdy nebyla sama. Měla jsem pocit, že to ani nepotřebuji. Každou volnou chvilku jsem si vyplnila. Nechtěla jsem být sama.

Dnes vím, že čas jen pro sebe je pro mě velmi užitečný. Je přímo léčivý. A potřebuji ho.

V létě jsem se vydala do mých milovaných Kopanic. Byla jsem 24 hodin odpojená od mobilu, internetu, všech zpráv a hlavně jsem byla sama.

Byl to překrásný čas, který jsem si užila.

Najednou jsem jen byla. Ležela a pozorovala les v dálce. Sledovala ovce, které se v poklidu pásli vedle mé maringotky. Na protějším kopci jsem obdivovala koně. Dlouho jsem ležela v trávě a vnímala oblohu a dokonalost mraků. Obdivovala jsem dokonalost přírody. A velmi se radovala.

Ve svém nitru jsem cítila hluboký klid, mír, radost a štěstí. Naprostý pocit, že je všechno v pořádku. Je o mě postaráno. Cokoli co se děje, je správné.

A s tímto pocitem se za dva dny vydávám na Bali.

Poprvé budu cestovat takto daleko sama. A co víc… nemám žádný plán. Neplánuji pracovat, ani nemám vybraná místa, která potřebuji navštívit. Jediné co mám zajištěné je ubytování na první dva dny mého pobytu. Beru jen nejnutnější věci do batohu a vyrážím. A zbytek? Nechám se vést. Svou intuicí, svým srdcem. 

Těším se co nového poznám, jakou část sebe budu mít příležitost prozkoumat. A možná můj pobyt bude jen o dobrém jídle, kvalitním spánku. A vím, že cokoli co se stane, je v naprostém pořádku.

Určitě o mé cestě dříve nebo později znovu napíšu. Myslím, že se můžete těšit.

Dnes už vím, že každý z nás občas tento čas jen pro sebe potřebuje. Jen tak být. Naučit se znovu vnímat krásy přírody. Dlouho spát. Dobře jíst. Nemít plán, žádný cíl. Všímat si svého dechu. Plavat a vnímat vodu na svém těle. Nadechnout se vůně květiny. Usmát se na cizince. Zajít na trh a koupit si něco pěkného. Pomodlit se v chrámu. Prostě jen tak být.

Těším se a všem přeji ať najdete zalíbení v čase pro sebe!


S láskou a úctou

Dáša

PS: Více o mně a mém cestování v knize Deník probuzené ženy.