PROČ VEDU ŽENSKÉ KRUHY

Pár let zpět jsem si nedokázala představit, že mně ve společnosti jiných žen a jen samotných žen může být příjemně. Za posledních pár let jsem našla velké zalíbení v ženství. Uvědomila jsem si, že ženská společnost může být objímající, chápající, plná lásky, pochopení a porozumění.

Kdyby mně někdo před deseti lety řekl, že budu ke svému životu potřebovat ženy, vysmála bych se mu. Naopak jsem měla pocit, že ženský kolektiv a ženské společenství, je to nejhorší, co mě může potkat. Obvykle když se ženy potkaly, jen prázdně tlachaly, pomlouvaly, neřešily nic podstatného, nikam se neposunovaly. Ženský kolektiv v práci, byl plný intrik a pomluv.

Po narození mé dcerky jsme se začaly scházet na pravidelné babince. Najednou mě začalo bavit být mezi ženami. Ale hledala jsem dál. Přes projekt Ženy ženám jsem se dostala na různá ženská setkání a našla v nich zalíbení. Jezdila jsem na ženské kruhy do Prahy a uvědomila si, že to je to, co hledám. Jiný druh lásky, sdílení, pochopení, bez posuzování a odsuzování.

Přivedla jsem ženské kruhy k nám do Hodonína.

Každé setkání je něčím specifické. Vždycky mám předem myšlenku, na jaké téma ženské kruhy budou. A obvykle už na setkání vím, že pro některou ženu to je naprosto zásadní téma a velmi potřebné. Jednou jsem samu sebe překvapila tématem MUŽ. A toto je reakce jedné účastnice na takto zaměřený večer:

Ahojky Dáši, 
od posledních kruhů, Ti chci moc poděkovat za téma muži a za meditaci a hlavně anděla v ní! 
Mě až samotnou překvapuje, jak moc jsem se od té doby uklidnila. Ptala jsem se v té meditaci těch mužů: Kdo jsi? A nakonec přišel anděl 🙂 
Těžko se to popisuje slovy ten pocit, kdy jsem ucítila, jak to není o žádném muži vně, ale o tom uvnitř a on, anděl je stále se mnou a nikdy to nebylo a nebude jinak. 
Úplně jsem opustila jakési své touhy a moje těžší životní období se obrátilo jakoby v požehnané. Podařilo se mi vcítit se jaksi do duše svého manžela, nějak jsem pocítila jakoby jeho pocity co asi prožíval celou dobu, bylo to hodně silné, kdy jsem k němu pocítila obrovské pochopení a velkou lásku. 
Cítím teď velkou vděčnost za to, že cítím, co cítím 😀 za to, že jsem se jaksi naladila na manžela, bo to mě už dlouho nešlo.
Už se nebojím, že mi jakoby uniká něco někde jinde, než kde právě jsem. Naopak. Začínám dokonce pozorovat, jak se kolem mě mění lidské vědomí vlastně docela rychle 🙂 za to jsem taky moc vděčná, bo jsem se vůbec nesnažila nikoho měnit a měla jsem pocit, že moje snaha jít příkladem taky je jaksi bez odezvy, a i to mě jaksi bralo sílu, než jsem pochopila, že nemusím jít nikomu příkladem, že pravdu není třeba obhajovat. Ono jsou to věci, které člověk furt čte dokola a teoreticky je ví, třeba už dýl, ale než je jaksi dostane do krve nebo jak to říct, než si je zažije, tak to trvá 🙂 
A tak to mám ted obráceně 🙂 jsem okouzlená každým kouskem dobra kolem sebe, které nečekám a je jich víc a víc, je to až kouzelné 🙂 
Samo, že mám taky dny blbec 🙂 ale celkově jsem mnohem vyrovnanější. 
Ještě jednou Ti děkuji za kruhy a budu se moc těšit snad brzo 🙂 na další. 
Přeju krásné jarní dny 🙂 
M.


Obvykle jsou témata kolem našeho ženství. Naše vnitřní dívka, matka, milenka, čarodějka, stařena. Ale také vnitřní žena.

Někdy se dějí velké věci, sdílíme a otevíráme své srdce a pláčeme. Jindy je to zastavení, spočinutí, uklidnění a prosté bytí. Tanec, meditace, smích….každé kruhy jsou jiné. Vždycky cítím energii, vnímám co se děje a večer upravuji. Na každé kruhy přijdou ženy, které přijít mají. Jestli cítíš volání, připoj se k nám. Osobně se už těším.

Těším se, co všechno objevíme.

S láskou

Dáša