POUŠTĚNÍ

Včera jsem vedla výjimečný rozchodový rituál. Občas se mi stává, že mám potřebu některé věci ze svého života pustit, uvolnit. A včera se mi to také stalo.

Při přípravě jsem viděla některé muže z mého života. Nejprve jsem nechápala souvislosti. Ale najednou to přišlo a já pochopila, že se vlastně potřebuji rozloučit se všemi.

Uvědomila jsem si, že celý život hledám lásku u druhých, většinou mužů.

Domnívám se, že když se se mnou někdo pomiluje, tak mě miluje celým srdcem. Očekávám, že jde o lásku. Že mi ten člověk zaplní nějaké prázdné místo v mém životě. Najednou budu šťastná a spokojená. Budu se cítit dobře.

Když se necítím dobře nebo mě někdo podle této rovnice dostatečně nemiluje, je čas najít někoho jiného.

Navíc tyto vlastní pocity mě často vrhaly do marného pocitu oběti, která nerozhoduje o vlastním životě.

Nebylo to poprvé, co jsem nad tím přemýšlela. Ale včera to bylo jiné. Rozhodla jsem se to vědomě ze svého života pustit. Otevřela jsem vlastní temnou stránku. A nejen otevřela.

Přijala jsem ji. Se vším co k ní patří. S lítostí, ale i bolestí. S pocitem vlastního zmatku a pochybnosti o tom, co vlastně láska je a kde se bere.

Stalo se něco neuvěřitelného. Získala jsem vnitřní svobodu a volnost.

Pochopila jsem, že není na světě žádný muž, který by mě mohl dát to, co skutečně potřebuji. Ten pocit můžu nalézt jen uvnitř sebe. Najednou jsem plná a celistvá. Nejsem jen půlka, která hledá druhou. Jsem spokojená a šťastná.

Neznamená to, že nechci žít v partnerství nebo ho odmítám.

Jen pokud ucítím prázdno, netoužím po tom hledat, kdo mě mé prázno vyplní. Netoužím po tom, se znovu odevzdat, ve snaze získat lásku a cítit se dobře.

Neodmítám vztah.

Odmítám svoji vlastní prodejnost prostřednictvím, které jsem hledala lásku. Vím, že touto cestou najdu jen smutek a svou vnitřní prázdnotu umocním.

Vím, že nemám 100 % vyhráno. Dostanu další lekce, při kterých budu mít příležitost si vše vyzkoušet a ověřit v praxi. S láskou a pokorou tyto lekce přijmu a doufám, že v nich obstojím.

Ne pro toho druhého, ale pro sebe samou.

S láskou 

Dáša

V knize Deník probuzené ženy najdete 44 různých témat z mého života. Více informací o knize zde.