PÁLENÍ ČARODĚJNIC

Ještě pár týdnů zpět jsem na dnešní den plánovala „domácí“ pálení. Zvažovala jsem, že vyrobíme nějakou čarodějnici a tu doma spálíme. S blížícím se termínem jsem si víc a víc uvědomovala, že tento svátek byl kdysi dávno vnímán úplně jinak.

O jakou oslavu vůbec jde?

Jde o velmi starý svátek. Svátek jara. Lidé se scházeli u ohňů a vítali JARO. Na vyvýšených místech se pálily ohně. Původně byly zapalovány proti temným silám, zlým duchům a démonům. Až po inkvizičních procesech se začaly pálit čarodějnice. Popel ze zapalovaných ohňů, měl zvláštní moc. Rozprašoval se po okolí a měl zajistit lepší úrodu. Rovněž se přes tento popel vodil dobytek, pro zajištění lepší plodnosti.

Dnešní noc je pokládána za magickou. Mimo lidové zvyky je dnešní noc 2. největším satanským svátkem. Lidé věřili, že se slétají čarodějnice. Rovněž se dnešní noc začali otevírat různé jeskyně a podzemní sluje.

Hlavním smyslem však byla oslava plodnosti.

Myslím, že původní smysl se jaksi vytratil. Mnohdy se setkáváme u ohňů a ani nevíme proč.

Dnes ráno moje malá dcerka nechtěla do školky. Plakala, vztekala se.. a odmítala. Nakonec z ní vylezlo, že nechce pálit čarodějky. Uvědomila jsem si, jak na nevědomé úrovni, nás může tento svátek ovlivňovat.

Čarodějky jsou archetypem, jakýmsi pravzorem. Jde o typickou postavu, představu, příběh. Něco, co je s námi spojeno. V každé z nás je kus čarodějky. Kus ženy, která kdysi dávno byla neprávem obviněna. Kus ženy, která rozuměla přirozeným procesům přírody i našeho těla, rozuměla bylinkám i přírodě. Kus ženy, která pomáhala zvířatům i lidem a nakonec skončila v lepším případě jen na hranici. A to všechno může být důvodem, proč dnes tolik žen, je odtrženo od svého ženství. Podvědomý strach, obavy.

Přesto každý měsíc máme pár dnů, ve kterých můžeme nahlédnout do zajímavého období. Fáze předmenstruační bývá označováno jako fáze čarodějky. Období, kdy můžeme být skutečně velmi mocné. Neuvěřitelně kreativní, výživné, ale zároveň i destruktivní. Fáze, ve které zažíváme zajímavé polohy našeho bytí.

Je důležité přijmout čarodějku v sobě. Přijmout své ženství, ve všech jeho polohách. Pochopit, že dary, které máme, jsou tu pro nás. Jestliže ještě pochybujete, že být ženou může být krásné, využijte příležitost koupit můj on-line program Cesta harmonické ženy za zvýhodněnou cenu. Máte k tomu poslední dnešní magickou noc. 

Když dnes budete stát u ohně a vnímat jeho divokou a mocnou sílu, vzpomeňte si na svou vnitřní čarodějku. Přijměte ji ve svém životě. Místo čarodějky dnes spalte vlastní obavy ze své síly!

My dnes nebudeme pálit čarodějky. Budeme odhánět z našich životů všechny zlé duchy a přivítáme jaro…

S láskou a úctou k našim čarodějkám!

Dáša