MOUDROST TĚLA

Sedím a sotva sedím. Nemám sílu ani energii. Cítím se velmi slabá. A přesně vím proč. Dřív bych se v takové chvíli zlobila na své tělo, proč nefunguje, jak má. Dnes pokorně přijímám a jsem vděčná.

Plán na víkend byl jasný. Odpočívat. Blížila se menstruace a já jsem věděla, že budu potřebovat odpočívat. Ale pak byla sobota ráno a já si uvědomila, že je třeba umýt podlahy. Nic víc nebudu dělat. Jenže pak jsem jela pro dcerku. Měla jsem objednanou jízdu na koni. Nestihla jsem ani poobědvat. Vrátila jsem se a musela poskládat sušičku. Poobědvala jsem a měla chuť na dezert. Hrála jsem se s Elenkou. Pak vše uklidila. Jela jsem na krátkou návštěvu, kde jsem povídala víc, než jsem měla. Večer jsem po dlouhé době lehla k videu. Jen jsem u toho ještě poskládala další sušičku. Neděle byla ve znamení úklidu sklepů. Vždyť to stihnu hned a pak už si konečně odpočinu. Jenže úklid se protáhl. Potom oběd, chvilku aktivní odpočinek u on-line kurzu. Pak návštěva babičky. Upekla jsem buchtu. Do toho jsem pracovala u počítače na semináři. Uklidila pokoj dcerky, když není doma. A vyrazila za ní. Když jsem přijela, byla hodina do začátku webináře s Matýskem. Musela jsem se připravit. Stihla jsem to tak akorát. Skončila, poslala mail a šla spát. Odpočinkový víkend?

Znáte to? Kolikrát jste to zažily? Kolikrát jste musely dodělat nějakou neodkladnou věc?

Dnes mé tělo řeklo jednoznačně STOP. Přišla jsem z práce, sedla si a sotva udělala večeři. Sedím pasivně u počítače s tím, že něco vytvořím, ale vůbec mně to nejde. Zrovna pracuji na skvělém semináři a cyklu večerů pro ženy. Jen dnes mám prostě v hlavě prázdno.

A vlastně když si to tak uvědomuju, je to skvělé. Nemám žádné ambice, žádný tlak na sebe, svého partnera, své dcery. Nechávám věci plynout. Uvědomuji si, že to vlastně vůbec není důležité stihnout v určitý čas, udělat přesně podle mě. Usmívám se. Zase jsem dostala krásnou lekci. Lekci o tom, jak se mám o sebe starat. Lekci o tom, že jsou důležitější věci než skládat prádlo, uklízet pokoj.

Děkuji, že mám moudré tělo, které přesně ví, co potřebuji. Příště poslechnu! 🙂

Věnováno všem ženám, které neumí odpočívat!

S láskou

Dáša