MAGICKÉ MÍSTO

Miluji cestování. Cestování je pro mě časem zklidnění, propojení se sebou i přírodou. Objevila jsem jedno kouzelné místo. Místo, které je skutečně magické. Místo, kde ještě nedávno žily ženy, které uměly léčit, ženy, které byly spojené s přírodou.

Pár let zpět se mi dostala do rukou kniha o ŽÍTKOVSKÝCH BOHYNÍCH. S velkým zájmem jsem ji četla a to zejména části, kde byly popisovány praktiky, co všechno tyto ženské bohyně uměly. Cítila jsem, že přesně tak to bylo a přesně tak to může i být.

Léčení, pomáhání druhým, znalost přírody, bylinek, přirozená magie. S lítostí jsem četla strany, kde byla popsána jejich likvidace. Během lidské historie byly ženy znovu a znovu pranýřovány za své léčitelské schopnosti, za svou snahu pomáhat lidem i zvířatům a to v souladu s přírodou.

Každá z nás má v sobě skrytou ženskou moudrost. Mnohdy je však ukryta do bezpečí. Staletí honby za čarodějnicemi, poznamenalo každou z nás žen. Kdesi hluboko v našich srdcích, máme bolest mnoha našich ženských předkyň. Podvědomě se tak bráníme skutečně otevřít svému ženství. Dovolit si znovu cítit své tělo, chovat se v souladu s duší, může být pro nás nepřekonatelnou překážkou.

Tak mě napadlo navštívit toto magické místo. Pomyslně se vrátit na Žítkovou, ke svým kořenům a dovolit si vnímat svou moudrost a přirozenost.

Jedno sobotní odpoledne jsme i s přítelem vyrazili.

Procházeli jsme se kousek od Žítkové, po Kopanicích a intenzivně vnímali magičnost tohoto místa.

Našli jsme krásnou louku, objevili neskutečnou krásu.

Jen tak jsme leželi. Dýchali. Cítili. Pozorovali. Nechali se hladit větrem. Milovali se… BYLI jsme. Plně přítomní a zároveň úplně mimo. 

Magické místo, které otevřelo všechny naše smysly.

Před námi je čas letních dovolených. Prostor pro objevování tajemných míst. Čas, kdy se můžeme jen zastavit a vnímat přírodu a s přírodou se znovu propojit. Dopřejte si to!

Osobně se letos znovu na Žítkovou vrátím.

Sebou vezmu 15 žen. Žen, které jsou připraveny objevit a vidět svou krásu a prožít mimořádný víkend. Více informací k semináři Krása žen.

S láskou

Dáša