JAK VYLEPŠIT ČAS S MUŽEM

Dnes jsem přemýšlela nad mým vztahem a vůbec nad našimi vztahy s muži. A uvědomila jsem si několik zásadních a důležitých věcí. Pochopila jsem, že naše vztahy mohou být daleko víc harmonické a plnější.

Některé naše vztahy jsou jako rozbouřené moře. Jiné jsou klidnější než Máchovo jezero. Nechci hodnotit, jak by to mělo být a co je horší nebo lepší. Nicméně, aby po bouři přišlo krásné rozjasnění a byl čistý vzduch, musíme si některé věci uvědomit a lépe pochopit sami sebe i svého partnera.

Především je důležité přestat mít očekávání. Jednoduchý příklad..jdu domů z práce a očekávám, že partner, případně partnerka něco udělá. Pokud tomu tak není, zažívám nepříjemné rozčarování. Proč tomu tak je? Proč zase neudělal/a co měl/a? Možná cítím i zklamání. A vůbec nevím, co partner případně partnerka ten den prožil, nebo prožila. A možná i on nebo ona má své očekávání. A možná má „svůj“ den. Teď nemyslím den menstruační, ale i jakýkoli jiný den, kdy prostě a jednoduše se necítíme nejlépe. Jestliže máme ve vztahu očekávání, můžeme často zažít mnoho nepříjemných chvil. Očekávání vnáší do našich vztahů zklamání, bolest, zmatek a rovněž neuspokojení, frustraci. Při tom stačí opravdu málo. Neočekávat. Nechat věci plynout, nechat věci být. Místo očekávání se zaměřit na vděčnost. Více si vážit toho, co máme, jak se máme.

Dalším problémem v mnoha vztazích je komunikace. Obvykle některé věci neřešíme, přecházíme. V situacích, kdy se něco děje.. děláme, že nic, že vše je v pořádku. U nás žen pak přichází dny, kdy začneme být pravdivé a bohužel muži bez znalosti našeho cyklu reagují přesně opačně než by měli. A je tady problém. Problém, který může nabrat velkých rozměrů. A my jsme zmateni. Ještě pár dnů zpět byl náš vztah skvělý a ideální. Dnes je všechno jinak. Pak přichází zase jiné dny, kdy se my ženy stahujeme samy do sebe, mluvíme méně a naši muži nevědí, co se zase děje. 

A to byl důvod, proč můj partner připravil skvělý on-line program pro muže – Poznej svou ženu. Program, kde během pár mailů muži pochopí, že jsou dny je lepší některé věci nerozebírat, nebrat si osobně. Uvědomí si, že v jiných dnech my ženy potřebujeme podporu a v dalších dnech máme naopak mnoho sil. A navíc pochopí, že naše cykličnost má vliv i na naši sexualitu.

A to se dostáváme k dalším potížím, které mnoho párů má. Problémy v intimní oblasti. Problémy v sexualitě. Chybí nám odvaha o těchto věcech hovořit. Odvaha experimentovat, poznávat své vlastní tělo, uvědomit si, co mu dělá dobře a díky tomu zlepšit společný sexuální život. Odvaha se skutečně oddat svému partnerovi. Uvolnit ve svém těle skrytou sexuální energii. Pustit ji ven a pochopit, že jejím blokováním, blokuji i jiné části svého já. Pochopit, že sexualita může být daleko víc. Může nás propojit s partnerem, ale i daleko hlouběji. Může nám ukázat nový rozměr vztahu. Obvykle my ženy máme mnoho předsudků o sexualitě, procházíme životem, nedbáme svých hranic a sbíráme tak traumata, které náš sexuální život ještě zhoršují. Nemluvíme o tom. Často žijeme s partnerem, se kterým nás sex nebaví, nebo neuspokojuje. A máme za to, že je to tak v pořádku. Myslím, že je čas PROBUDIT naši sexualitu.

Než všechno výše uvedené zavrhnete a řeknete si, že je to hloupost, zkuste se jen zastavit. Popřemýšlet, co můžete udělat pro sebe a svého partnera, aby vám spolu bylo líp. A možná mu jen zkuste říct, že ho milujete, že si ho vážíte, poděkujte za něco, co berete automaticky.

Otevřete své srdce!

Váš den může být úplně jiný. Jen vy rozhodujete jaký bude! 

S láskou a úctou

Dáša