Sama na cestách...

V minulosti jsem neuměla být sama. Ve svých 20ti letech jsem porodila svou první dcerku Adélku. A od té doby jsem už nikdy nebyla sama. Měla jsem pocit, že to ani nepotřebuji. Každou volnou chvilku jsem si vyplnila. Nechtěla jsem být sama.

IMG_7605.JPG

Dnes vím, že čas jen pro sebe je pro mě velmi užitečný. Je přímo léčivý. A potřebuji ho.

V létě jsem se vydala do mých milovaných Kopanic. Byla jsem 24 hodin odpojená od mobilu, internetu, všech zpráv a hlavně jsem byla sama.

Byl to překrásný čas, který jsem si užila.

Najednou jsem jen byla. Ležela a pozorovala les v dálce. Sledovala ovce, které se v poklidu pásli vedle mé maringotky. Na protějším kopci jsem obdivovala koně. Dlouho jsem ležela v trávě a vnímala oblohu a dokonalost mraků. Obdivovala jsem dokonalost přírody. A velmi se radovala.

Ve svém nitru jsem cítila hluboký klid, mír, radost a štěstí. Naprostý pocit, že je všechno v pořádku. Je o mě postaráno. Cokoli co se děje, je správné.

A s tímto pocitem se za dva dny vydávám na Bali.

Poprvé budu cestovat takto daleko sama. A co víc… nemám žádný plán. Neplánuji pracovat, ani nemám vybraná místa, která potřebuji navštívit. Jediné co mám zajištěné je ubytování na první dva dny mého pobytu. Beru jen nejnutnější věci do batohu a vyrážím. A zbytek? Nechám se vést. Svou intuicí, svým srdcem.

Těším se co nového poznám, jakou část sebe budu mít příležitost prozkoumat. A možná můj pobyt bude jen o dobrém jídle, kvalitním spánku. A vím, že cokoli co se stane, je v naprostém pořádku.

Určitě o mé cestě dříve nebo později znovu napíšu. Myslím, že se můžete těšit.

Dnes už vím, že každý z nás občas tento čas jen pro sebe potřebuje. Jen tak být. Naučit se znovu vnímat krásy přírody. Dlouho spát. Dobře jíst. Nemít plán, žádný cíl. Všímat si svého dechu. Plavat a vnímat vodu na svém těle. Nadechnout se vůně květiny. Usmát se na cizince. Zajít na trh a koupit si něco pěkného. Pomodlit se v chrámu. Prostě jen tak být.

Těším se a všem přeji ať najdete zalíbení v čase pro sebe!


S láskou a úctouDáša

PS: Více o mně a mém cestování v knize Deník probuzené ženy.