Sexualita

Už za pár dnů povedu výjimečný seminář věnovaný našemu ženskému tělu. Připravuji se, přemýšlím nad ženským tělem, nad sexualitou, vztahem k vlastnímu tělu, ale i intimním vztahem mezi dvěmi a nad hloubkou prožitku, který lze dosáhnout.

Sexualita.jpg

Vím, že naše sexualita může mít vliv na mnoho oblastí našeho života. Souvisí s kreativitou, naší výkonností, celkovou spokojeností. Ale také naopak. Schopnost kvalitního sexuálního prožitku je úzce provázána s celkovým způsobem našeho života.

První podmínkou pro hluboké spojení je důvěra. A to důvěra v sebe, své tělo, ale i vzájemná důvěra mezi partnery. Důvěřuji, věřím Ti. A na základě toho Ti dovoluji vstoupit. Stát se na chvíli mou součástí. Společně prozkoumat a poznat tajemství sexuality. Poznat mé tělo, nahlédnout do mého já i mé zranitelnosti.

Další důležitou součástí naší sexuality je komunikace. Umění říct, co je příjemné nebo taky naopak co už ne. Pokud podceníme komunikaci na toto téma, můžeme v budoucnu zažít mnoho frustrace až nakonec ztratit zájem o společné intimní chvilky. Samozřejmě nezbytnou součástí komunikace je empatie, vnímání potřeb druhého a citlivé sdílení svých přání a potřeb a hlavně naslouchání.

Velkým tématem, který budeme probírat i během příštího víkendu je téma hranic. Znát své hranice a dokázat si je pohlídat. V sexu je dovoleno cokoli, co vyhovuje danému páru. Někdy však potřeby jednoho mohou být za hranicí toho, co je druhý ochoten vyzkoušet. Je dobré si být vědom svých hranic. Zároveň si však všimnout jestli náhodou nesouvisí s přesvědčením společnosti, bývalého partnera nebo třeba kamarádek. V extázi může klidně dojít k posunutí těchto hranic. Pokud se náš prožitek prohloubí, není třeba se nad tím pozastavovat a řešit to. Jestliže naopak, není nám příjemně, naše tělo říká dost, poslechněme ho.

Pokud chcete zažít opravdu krásné milování, neočekávejte, neplánujte. Vím, že je velmi těžké odbourat představy…nemyslet na to, jak by to mohlo probíhat, co by se mohlo stát…ale očekávání nejen, že ničí vztahy, ale i naši sexualitu. Snaha splnit vlastní očekávání a plány, nás může zahnat mimo vnímání přítomnosti. Přitom právě bytí tady a teď je nejdůležitější pro náš prožitek. Plně se ponořit do přítomného okamžiku. Přestat vnímat čas a jen být v hlazení, líbání a rozplynout se v sobě navzájem.

Přijímejte, ale i dávejte. Je pravděpodobné, že jeden z partnerů je více dominantní a druhý submisivní. A je to tak v pořádku. Někdy je však překrásné si role vyměnit. A ještě krásnější pokud si výměnu okořeníte tím, že si stanovíte vlastní podmínky. Se svým partnerem jsme si dávali 20ti minutovky. 20 minut se věnoval on mě a 20 minut já jemu. Každý jsme si mohli přát, jak nám má druhý posloužit. Tyto chvilky mají jedinou podmínku a to nepřivést druhého k orgasmu. Tato podmínka zajímavým způsobem stimuluje touhu a vzrušení. Navíc často pokud se stane cílem orgasmus, dochází k narušení uvolnění.

Vyzkoušejte pomalý sex. Propojte se a setrvejte ve spojení půl hodiny, hodinu nebo i několik hodin. Zažijete výjimečné spojení, které Vás může velmi překvapit. Navíc pomalý přístup dokáže vyléčit mnohé sexuální potíže. Takovýto prožitek vyživuje tělo, duši i naše srdce. Najednou partnera i svou sexualitu vidíme jiným pohledem. Zároveň tím prohlubujeme lásku k partnerovi.

Na závěr dovolte jeden citát: “Vyjádřete vděčnost za tento dar života. Tančete, zpívejte, radujte se.” Já s radostí doplňuji “A MILUJTE SE.”

O tom všem a ještě mnohem víc bude příští týden seminář Krása ženského těla.
Těším se.

S láskou a úctou

Dáša

Líbí se Vám tento článek?

V knize Deník probuzené ženy najdete 44 různých témat z mého života. Více informací o knize zde.