O přání

Není to tak dlouho, co jeden můj obchodní partner prohlásil, že jsem dítě štěstěny. Pobavil mě tím. V určitých oblastech jsem vždycky byla. Ale v některých ne...než jsem pochopila, že vše co se děje, má svůj důvod.

IMG_2292 (2).JPG

Po cestě z obchodního jednání jsem nad tím přemýšlela. Dlouhou dobu se věnuji tématu pozitivní psychologie, štěstí, lásce a jiným. A jsem vděčná, že jsem na dobré cestě.

Ne vždycky tomu tak bylo.

Bylo mnoho věcí, které jsem ve svém životě dělala špatně. Například jsem si často nevědomě přála i negativní věci. Měla jsem obavy z toho, co se stane a ono se to pak stalo. Chtěla jsem se vyhnout některým lidem a potkala jsem je. Dnes už s humorem vzpomínám na mou maturitu. Uměla jsem z ruštiny všechny okruhy, mimo jedné jediné otázky a to Gogola. Moc jsem si přála..hlavně ne toho Gogola. A co se stalo? Ano, musela jsem hovořit o Gogolovi. Tehdy jsem si neuvědomila, že jsem si to přivolala. Naopak jsem obviňovala osud, říkala jsem všem, jakou jsem měla smůlu.

Velmi často jsem tak sama sobě způsobila řadu potíží. Například v mém vztahu jsem měla různé očekávání. A bohužel ne vždy jen pozitivní. Obvykle se naplnili ty negativní, protože těm pozitivním jsem stejně moc nevěřila. Uklidňovala jsem se, že nemůžu mít všechno. Měla jsem zdravé dítě, práci, která mě uspokojovala, dokázala jsem vydělat dostatek peněz, cestovala jsem. Věřila jsem, že za to všechno musím nést nějakou daň, že je to tak všechno v pořádku.

Na druhou stranu celé roky jsme jezdili na dovolené. A vždycky byly skvělé. Nádherné počasí, vše tak, jak má být. Často se nám stalo, že jsme dojeli na místo a do našeho příjezdu pršelo, přestalo v den příjezdu a začalo, když jsme odjížděli. Bylo to pro nás už zcela přirozené, automatické a vůbec jsme o tom nepochybovali.

Jednou když jsme se vraceli autem z Chorvatska, vybírali jsme si po cestě nové auto. A krásně jsme se s bývalým partnerem shodli a vybrali Hondu. Byla krásná. Prohlíželi jsme si ji kus cesty a udělali rozhodnutí. Toto auto chceme. Doma jsme zjistili, že bez zadlužení na takové auto nemáme. Ale zadlužit se kvůli autu jsme ani jeden nechtěli. A tak jsme se začali rozhlížet po jiném autě. Oba jsme si však přáli Hondu. A nakonec se jedna objevila. Byla levnější téměř o 100 tis. kč. Přesně ta částka, která nám chyběla. Nakonec jsme pro ni poslali jednoho známého. Na místě vznikl problém, protože původní majitel chtěl víc (běžnou cenu). Jistě už tušíte, že vše dobře dopadlo a my získali Hondu přesně za částku, kterou jsme měli na koupi auta vyčleněnou. 

A tak začalo mé zkoumání toho, jak si přát.

Poslední dva roky jsem prošla opravdu velkými změnami.

Na jantře, kterou jsem dělala, jsem měla harmonický partnerský vztah. Neurčovala jsem, jestli s bývalým partnerem nebo ne. Dnes mám krásný vztah plný pochopení, lásky, důvěry.

Loni jsem si na jantru dala bydlení. Jen tři týdny na to jsem kupovala dům. Dům, který přesně splňoval, co jsem si přála. Dům, který jsem si hned zamilovala.

Uvědomila jsem si sílu přání.

Na silvestrovském rituálu přání, jsem mimo partnera, měla i děti. Chtěla jsem, aby pochopili možnosti, které mají.

10 měsíců po tomto rituálu můžu s čistým svědomím říct, že většinu přání mám splněno. Chybí už jen pár drobností.

A co se mi třeba splnilo?

Mým velkým snem bylo mít koně. Máme krásného hnědáka.
Studium v souladu s mým posláním. Studuji psychologii.
On-line projekt pro ženy. Spuštěn v dubnu 2014.
Show Jana Krause. Účinkovala jsem v ní v září 2014.
Harmonická rodina. Ano, děkuji, mám.
Na jantře mám dvě holčičky – malé baletky. Má malá dcera chodí do baletu a našla si tam kamarádku, která k nám chodí a Elenka k ní.
a mnohem víc…

Ráda bych se s Vámi podělila o své zkušenosti a pozvala Vás na Seminář přání, který proběhne 30.11.2014.

Více informací o semináři zde.

S láskou

Dáša