Ženské kruhy a muž....

Je normální neděle večer. Dá se říct ničím zvláštní den a přece mám tyto dny rád. Jsou plné zvláštní energie. Zajímá Vás jaké?

Peta clanek.jpg

Jsou to dny, kdy pořádá má žena Ženské kruhy. Moc rád jezdím s ní. Tvrdím jí, že proto, abych pomohl s přípravou, ale já prostě rád pozoruju tu energii. Ano energii!


Když máme všechno připraveno, usadím se vedle do čajovny, dám si konvičku dobrého čaje a začínám vnímat tu ženskou energii. Přichází první ženy. Na kruzích budou zřejmě poprvé. V jejich energii cítím nejistotu, obavy a možná až strach. Jsou nejisté, ale přesto musely se rozhodnout sem přijít a už za to si zaslouží, když ne obdiv, tak úctu nás mužů. Ruku na srdce muži, kdo z Vás, kteří čtete tento článek, by se vydal třeba na mužskou skupinu? Jak jsem psal minule, moc mužů tu nemáme, tak se zeptejte těch Vašich? A schválně co Vám odpoví?


Ale zpět k Vám. Přicházíte další a další, vše se pozvolna naplňuje ženskou energií. Je to znát i uvnitř čajovny. Všichni muži jsou jakoby ztišení, mluví šeptem a já mám čas vnímat energii. Vedle ze sálu se ozývá hudba. Nádherná taneční. Po chvíli se hudba ztiší, je to další čas pro energii ženského sdílení. Vnímám sílu, vycházející ze sálu, i když nejsou ani v nejmenším slyšet slova, která, když vyslovíte, Vám můžou pomoci ve vztazích s kýmkoliv, v pocitech. Můžete v nich najít uklidnění, vyrovnanost. Nevím, kdo přesně řekl tu moudrost, že sdílená radost je dvojitá radost a smutek, či problém je, pokud ho máte s kým sdílet, prostě poloviční. Najednou se rozhostí absolutní klid, domýšlím se, že vedle v sále probíhá meditace. Proud energie ustává, uzavíráte se do sebe……….
Když se o přestávce otevřou dveře, je to, jako by vybuchla sopka! Ten výboj energie se nedá ustát. V tento moment už ze sálu vychází jiné ženy, než do něj vstoupily. A to je všechno teprve v polovině. Nevím úplně přesně, jak to všechno probíhá, nikdy jsem se ženských kruhů nezúčastnil, na rozdíl od těch mužských. Jen vnímám tu atmosféru kolem. Tento příspěvek či zamyšlení jsem měl v hlavě už několik dní, ale píšu ho až dnes. V čajovně vedle v sále probíhají kruhy, zrovna asi tančíte a mě to jde samo. Jak dobře posoudíte vy.


V hlavě se mně honí myšlenky, přemýšlím o všem možném a v tom kruhy končí. Vycházíte ze sálu. Jste jiné. V očích máte některé slzy, ale vypadáte vyrovnaně. Září z vás jasná a přesvědčující energie. Jiné vycházíte rozesmáté, veselé a bezstarostné…..
Jste prostě jako vyměněné a to v dobrém smyslu slova.

A vy, které už jste se kruhů zúčastnily, klidně napište pod článek, jestli mám pravdu nebo ne.

Přihlásit se můžeš zde.


Z čajovny plné ženské energie Petr


PS: Kdyby se k tomuto článku dostal některý z mužů, z vlastní zkušenosti vím, že žena po kruzích už nikdy nebude jako před kruhy.