Letní zastavení

Minulý týden jsem se po dlouhé době zastavila. Zastavila jsem se a v tichu vnímala sama sebe, své pocity, svou dcerku, svého partnera a krásnou přírodu.

IMG_0674.JPG

Včera jsem se vrátila z 5denního pobytu na Vysočině. Pobyt pro rodiče s dětmi byl skvělou relaxací. Přijížděla jsem na místo totálně unavená z práce, mých projektů, domácnosti, ze všeho. Cítila jsem, že potřebuji opravdu odpočívat. A to mě v den příjezdu začínala dynamická fáze. Asi víte proč, nepřišla vlna energie.

Ihned po příjezdu jsem zjistila, že mé přání bude splněno téměř doslova. Nefungoval mobil. Po pár pokusech jsem to vzdala a pomalu se smiřovala s tím, že opravdu nebudu ani telefonovat ani posílat sms a kontrolovat mail. Hodinu od hodiny jsem se víc uvolňovala a začala vnímat krásnou přírodu, mou úžasnou dcerku a mého báječného přítele.

Smířila jsem se s tím, že postel pamatuje socialismus, přestala jsem zkoumat co všechno je pod prostěradlem. Vytáhla jsem tepláky. Odložila líčení. Své bytí jsem odevzdala. A začala jsem být tady a teď.

Má 5tiletá dcerka se stala mou učitelkou. Vedla si opravdu skvěle. Vždycky když jsem začala více používat hlavu, vrhla se na mě, vymyslela nějakou lumpárnu a já se zase vrátila do toho úžasného bytí tady a teď. Plynula minuta za minutou, hodina za hodinou, den za dnem. Hráli jsme se, procházeli se v přírodě, smáli se, tvořili, odpočívali, spali, jedli.
Denně jsem tak vyživovala své vnitřní dítě. Dala jsem mu potřebnou péči. Uvědomila jsem si, jak mě potřebuje, jak ho občas zanedbávám.

Bylo to jen pět dnů, ale já jsem pochopila hodně. Hlavně jsem si znovu uvědomila, jak je důležité na dovolené skutečně odpočívat a dopřát si nicnedělání. Vrátila jsem se plná síly, optimismu, lásky a důvěry v sama sebe.

Jsou před námi prázdniny, proto přeji všem ženám zastavení. Zastavení se sebou samou, s dětmi, v přírodě. Nechejte některé věci plavat. Nechte je být. Opravdu se nic nestane, když pár dnů nebudete fungovat na 100%. Můžete tak načerpat novou energii, kterou potřebujete. Dopřejte si to! 

Krásné léto!

S láskou

Dáša