Od holčičky, princezny k ženě

Osobní příběh jedné z mých žen. Milá Dášo, mnohokrát Vám děkuji za Váš zájem. Jsem tak šťastná, že jsem "na jedné lodi s Vámi! " Jsem tak Šťastná, že jsem Ženou :o)

sad-woman-girl-189649.jpg

Ale dříve tomu tak nebylo a ještě dodnes se občas objeví mraky a pochybnosti, které mi však pomáhají posunout se dál ve svém rozvoji. Jsem vděčná, že žiji právě teď a tady a mohu s Vámi prožívat ty nádherné chvíle uvědomění si sama Sebe. Byla jsem vychována jako poslušná dívenka, která byla "zkrocena" a chtěla být tou hodnou holčičkou.

Uvnitř sebe jsem však od přírody i jiná a tak se začaly kolem 15ti let objevovat první problémy a trápení se sama se sebou. Své trápení jsem začala pomaloučku polehoučku zajídat čokoládou... nepřišlo mi to nijak špatné, začala jsem vnímat svoje tělo, jeho proporce a nedostatky. Vypadala jsem vždy o několik let mladší a tak i v lásce pozvolnější. Zatímco kamarádky už měly několik chlapců ve svém diáři, já stále snila o princi na bílém koni a byla tou poslušnou dívenkou, které by mnoho lidí nevěřilo, že má již občanský průkaz :o) V 17ti letech jsem začala chodit na zábavy a seznamovat se s kluky, ale vždy šlo o platonické lásky. A o veliké zklamání se slzami. Do toho jsem přišla v 18ti letech o svého o rok a půl mladšího bratříčka a Velikánská bolest se ne a ne uzdravit.

Po maturitě jsem začala pracovat v rodinné firmě v ústraní od okolního světa a zahloubávala se sama do sebe. Plakala a snila... Žila sama se sebou. Až v 21 letech jsem se obrovsky zamilovala do o 5 let staršího muže :o) Rázem pominula všechna moje trápení. Láska převálcovala Vše :o) Můj první Muž, moje první Milování, můj první životní partner... za tři roky od seznámení se konala krásná svatba. Cítila jsem se jako v pohádce :o) Stala jsem se Princeznou.

Ale asi za rok společného života jako bych se stala jinou sebevědomější, svéráznější ženou. Můj manžel jako by mě přestal chápat. Změnila jsem se mu před očima a přišla první větší krize v našem pohádkovém soužití. Změnila jsem práci. Vysnila jsem si, že začnu pracovat v sociálních službách, to se mi podařilo a já byla v sedmém nebi. Konečně žiji... Ale ouha mému muži se to nezamlouvá... potkal a bral si jinou dívku.... Vše jsem si ustála a zůstala sama sebou. S manželem jsme se usmířili a při tom počali naše první děťátko.

Opět jsem byla jako v pohádce, vlna radosti a štěstí mě celou zalila.... Jsem maminkou Nelinky :o) Nádherný pocit. Narodila se přirozeně tak, jak jsem si přála, vše s happy endem. Ovšem za čas se opět ukazuje moje Já se svými pocity. Chci, aby Nelinka navštěvovala lesní školku, chci i jiné pro mě přirozené věci a manželovi se to nelíbí. Další propady a další zajídání se čokoládou je tu.... Krizi jsme opět překonali a ustáli a za tři roky po Nelince přišla na svět druhá holčička Laduška, které je teď rok :o) Krásné, dvě květnové dětičky jsou tu mezi Námi. Nádhera, ale maminka se stále mění....

Chci stále více prostoru pro sebe a svoje potřeby, již nejsem ta přizpůsobivá a hodná holčička. Jsem tak šťastná Sama se Sebou, ale krize v manželství se opakují. Už už jsem měla před pár týdny nakročeno od manžela odejít, ale opět jsme krizi ustáli. Pomáhá mi v tom spousta krásných projektů od Alice Kirš :o) I díky ní jsem se seznámila s Vaším projektem a jsem nadšená, že jsem mohla vstoupit. Přihlásila jsem se v době, kdy jsem měla za sebou druhou menstruaci od porodu Ladušky. Čekám však na další, abych mohla spustit Váš výukový program a ta stále nepřichází. Těhotná nejsem jen stále hodně kojím a tak proto se zřejmě měsíčky nedostavují.... poslouchám vaše Webináře a jsem nadšená, že se dozvídám tolik zajímavých věcí. Prošla jsem si i Školou Návyků od Pavla Říhy a byla na Jeho Živé akci s Laduškou v náručí. Hrála si tam vzadu na dece a já Vás také spatřila poprvé na živo jen se mrzím, že jsem Vás nepřišla pozdravit. Vaše povídání bylo krásné a já opět zacítila ten povznášející pocit, že jsem ve správný čas na správném místě.

Děkuji Vám Za Vše a posílám na dálku Veliké obejmutí. Ludmila :o)