články

Možnost volby

21.5.2019

Včerejší den byl ve znamení semináře Konce jako nové začátky. Stále mé oblíbené téma. Velmi ráda pomáhám lidem uzavírat kapitoly v jejich životní knize a otáčet nové listy.

Magická noc Beltain

30.4.2019

Pálení čarodějnic patří k jaru. Často ani nevíme proč, ale prostě 30.dubna se scházíme u ohňů, opékáme špekáčky a prožíváme mocný rituál. Je dobré vědět co nám přináší. Je to totiž svátek, který je mocnější než jiné. Magická noc jako oslava plodnosti, nových začátků a života.

Děkuji...jsem vděčná

7.3.2019

Jsem vděčná, že jsem žena. Jsem vděčná, že jsem žena, která žije podle sebe.
 Jsem vděčná, že jsem žena, která se o sebe dokáže postarat. Jsem vděčná, že jsem žena, která se dokáže postarat o své děti. Jsem vděčná, že jsem žena, která se umí postarat o svůj dům, své auto i zahradu.

Škola ŽIVOT

21.1.2019

Život je cyklický i já jsem… Poslední dobou je to se mnou stále častěji… Chci o tom psát. Chci o tom mluvit. Cykličnost nejen v mém těle, ale i v mém životě. Cykličnost je totiž hlavní předmět školy, kterou studuji. Škola jménem ŽIVOT.

Tanec jako poznání

5.1.2019

Miluji tanec a vždycky jsem to tak měla. Tanec je pro mě odpočinek, zábava, energie, ale hlavně cesta k sobě.

Ohleduplný řidič

14.10.2018

Jsem pátý den na Srí Lance. Každý den jsme strávili několik hodin v autě. Jezdím na předním sedadle vedle řidiče a sleduji dopravní provoz. Je velmi podobný tomu, co znám z Bali a nepřestává mě fascinovat a udivovat.

Hojnost

10.10.2018

Dnes jsem na facebook profilu mé kamarádky zahlédla toto: Vesmír pokládá tvé myšlenky, ano dokonce tvůj celkový vnitřní postoj za “zakázku”. Čím více miluješ život, tím více ti denně posílá důvodů, abys jej miloval. Čím více si stěžuješ, tím více důvodů ti život dodává, aby sis mohl stěžovat.

Přátelství

5.9.2018

Před časem jsem navštivila hody v Hodoníně. Jako každoročně jsem potkala několik známých i přátel. Tyto "náhodná" setkání mě vedla k zamyšlení nad přátelstvím.

Syndrom dokonalé matky

21.7.2018

Na jaře jsem dostala pozvánku na přednášku ke Dni matek. Mým tématem byla matka a mateřství. Od té doby se mnou toto téma je. Vynořuje se formou různých příspěvků na sociálních sítích, ale i v mé hlavě.

Probuzení ženy

24.6.2018

V předloňském roce jsem vydala svou první knížku Deník probuzené ženy. Knížku, ve které jsem sdílela svůj osobní příběh. Se vší úctou a pokorou jsem psala o životních zkušenostech, které jsem nasbírala a lekcích, které jsem dostala.

Plavím se

16.6.2018

Každý z nás v životě prožil několik zlomů. Stejně tak i já jsem prožila. V těchto dnech prožívám další zajímavé dobrodružství.

Životní příběhy

21.2.2018

Mám krásný čas… jsem v New Yorku. Užívám si čas, který mám plnými doušky. Cítím vděčnost za možnosti, které mám. Raduji se a jsem šťastná za život, který žiji.

Pochybnosti

18.2.2018

Každý z nás v životě zažil nějaký druh pochybnosti. Pochybnost je výraz pro určitý druh nejistoty a nedůvěry. Něčemu úplně nevěříme nebo někomu, případně pochybujeme o sobě samých.

Setkání s Freyou

8.1.2018

Bohyně Freya nebo-li paní. Bohyně odděná jen do kouzelného jantarového náhrdelníku a svého pláště z peří.Podle ní je nazván jeden den v týdnu - pátek. Bohyně, která si své milence nevybírala. Mohla mít každého, kterého si přála mít.

Předvánoční čas

25.11.2017

Blíží se Vánoce. S nimi mnoho stresujících okamžiků pro většinu z nás. Vánoční svátky patří mezi nejvíce zátěžovou událost v roce. Mnoho lidí jede opravdu naplno. Před i během vánočních svátků se objevují psychické potíže.

Mé balijské přikázání

14.10.2017

Letošní cesta na Bali byla opravdu specifická. Měla jsem tady mít seminář a nakonec se nekonal. Stála jsem před rozhodnutím odcestovat? Nakonec jsem se rozhodla vyrazit. A když jsem se rozhodla, už mě neodradil ani hrozící výbuch sopky Agung.

Čekání na správnou vlnu

13.10.2017

Prožívám sen… jsem na Bali a zažívám mimořádně krásnou dovolenou. Čas, kdy jsem se skutečně zastavila, čas, kdy jsem zpomalila, užívám si, raduji se a směji, jak malé dítě. Plavu, zdravě jím, medituji, odpočívám a taky občas s radostí pracuji.

Sama na cestách...

2.10.2017

V minulosti jsem neuměla být sama. Ve svých 20ti letech jsem porodila svou první dcerku Adélku. A od té doby jsem už nikdy nebyla sama. Měla jsem pocit, že to ani nepotřebuji. Každou volnou chvilku jsem si vyplnila. Nechtěla jsem být sama.

Cesta k životní odolnosti

6.8.2017

Dnešní doba klade na většinu z nás zvýšené požadavky. Často se dostáváme do náročných stresových situací. A to je i důvod proč jsem se rozhodla nad tim zamyslet a napsat pár řádků.

Život snů

15.6.2017

Můj život je opravdu velmi plný. Dá se říct, že využívám čas, který mám k dispozici. S láskou se starám o své dcery a vnučku. Ale také všechny naše zvířata, kočky, psa a koně. S radostí pracuji na zajímavých projektech, spolupracuji s milými lidmi.

Strach

4.6.2017

Strach hraje v našich životech naprosto nezastupitelnou roli. Je velmi důležitý pro naše přežití. Může nám skutečně zachránit život. Vidíte auto, které se řítí. Strach projede vašim tělem. Ani nevíte jak, ale ocitnete se na druhé straně cesty v bezpečí. Náš mozkový kmen se postará o to, abychom reagovali na život ohrožující situace.

Bolest

28.4.2017

Poslední týden jsem prožila mnoho fyzické bolesti. V souvislosti s tím jsem si uvědomila, jak nás bolest může ovlivnit, jak nás může změnit. Sepsala jsem pár postřehů a úvah k mému prožitku. Přeji mnoho poučení ze všech našich bolestí.

Sobotní ráno čas jen pro sebe...

8.4.2017

Dávno vím, že čas pro sebe je nezbytný pro žití. Čas, ve kterém můžeme dělat co si přejeme. Čas, ve kterém můžeme být skutečně jen se sebou. Čas, při kterém můžeme znovu snít. Ale můžeme dělat cokoli, co si přejeme.

New York

5.3.2017

Vracím se domů do Evropy…strávila jsem pár dnů v USA. A neuvěřitelný New York mě uchvátil. Zamilovala jsem se. Líbí se mi architektura, překrásný Central park, Brooklynský most a všechno ostatní. Mimo to k tomu mám i několik jiných důvodů. Ráda se s vámi o ně podělím.

Dvacetileté poučení

2.3.2017

Sedím v letadle…Několikrát jsem dnes cítila hluboké dojetí. Mám trošku sentimentální náladu. Za pár měsíců to bude přesně 20 let, co jsem poprvé letěla do USA.

Proč osobní rozvoj?

25.2.2017

Dnes cestou do školy jsem se zamyslela nad osobním rozvojem a taky nad jeho přínosem pro můj osobní život. Ano je sobota ráno a já se vzdělávám a studuji. Ale mým denním učitelem se stal život sám. Více už v mém krátkém ranním zamyšlením.

Pouštění

4.2.2017

Včera jsem vedla výjimečný rozchodový rituál. Občas se mi stává, že mám potřebu některé věci ze svého života pustit, uvolnit. A včera se mi to také stalo.

Sebe-potěšení

23.1.2017

Dnes v noci jsem nemohla spát. V hlavě se mi honilo mnoho myšlenek. Vzpomínala jsem na mnoho krásných zážitků ze svého života a z posledního víkendového semináře Krása ženského těla. A napadlo mě téma pro tento článek. Jak a proč potěšit sebe.

Sexualita

15.1.2017

Už za pár dnů povedu výjimečný seminář věnovaný našemu ženskému tělu. Připravuji se, přemýšlím nad ženským tělem, nad sexualitou, vztahem k vlastnímu tělu, ale i intimním vztahem mezi dvěmi a nad hloubkou prožitku, který lze dosáhnout.

Meluzína v našem životě

5.1.2017

Do rukou se mi dostal kalendář slovanských bohyní. Bohyní tohoto měsíc je Meluzína. Jistě ne náhodou si mě přivolala. Dnes jsem doma poslouchala vítr a uvědomila si, že jde o ni. Meluzína mě volá… Má temná energie je tu v plné síle. A já mám najednou možnost vidět to, co je obvykle mému zraku ukryto.

Ne-rozhodnost

22.12.2016

V posledních dnech jsem se zamyslela nad nerozhodností. Co nerozhodnost vlastně je, co způsobuje, jak se projevuje. Také jsem přemýšlela nad tím, jak být rozhodný a mnohem víc. Sepsala jsem pár svých postřehů do dalšího článku.

Odpuštěním ke spokojenosti

4.12.2016

Včerejší večer mě přinesl jedno důležité slovo mého předvánočního času a to je odpuštění. Dnes jsem se nad tím trošku zamyslela. Odpustit. Od slova pustit ..od sebe..pustit něco ze sebe.. něco vypustit, odpustit a tím sobě ulevit.

Naděje

17.11.2016

Není to tak dlouho, co jsem se se zúčastnila zajímavé přednášky z oboru pozitivní psychologie, jejímž hlavním tématem byla naděje v našich životech. Vedla mě k hlubšímu zamyšlení nad mým životem, ale i nad naší společností.

Vzkaz od prapředků

23.10.2016

Na posledním semináři jsme dělaly zajímavé prožitkové cvičení. Požádaly jsme o radu naši ženskou linii. Bylo zajímavé dostat vzkazy od našich babiček a prababiček. Uvědomit si, jak přesně ví, co v životě potřebujeme a co nám případně chybí. Podělím se s Vámi o esenci sdělení.

Sedna v našich životech

6.10.2016

Je to pár dnů co jsem se vrátila ze zajímavého semináře. Já a pět žen jsme odjely na Žítkovou. Vracely jsme se tam po dvou měsících. Seminář navazoval na seminář Krása ženy. Tentokrát jsme změnily prostředí. Sešly jsme se na chalupě.

Jistota v našem životě

28.9.2016

Poslední dobou přemýšlím nad jistotou ve svém životě a nejistotou. Přemítám nad tím, co vlastně jistota znamená, jak moc si někdy chceme být jistí. Hledáme jistotu ve vztahu a rovněž v práci. Hledáme jistotu, že jsme milovaní, že někam patříme.

Poučení z našich životů

11.9.2016

Už to bude půl roku co má dcera porodila. O porodu jsem napsala příběh. Každá životní zkušenost nás něco učí. I já jsem se něco díky domácímu porodu naučila a pochopila. Slíbila jsem, že se o to s vámi podělím. A dnes jsem konečně sepsala pár poznatků. A co jsem se naučila díky domácímu porodu mé dcery? Vnímat intuici, mít respekt a úctu, všímat si extrémních názorů a kriticky je vyhodnocovat, vidět život ve všech jeho barvách.

Porodní příběh

26.6.2016

Dlouho se připravuji, že napíšu porodní příběh mé dcery. Často se mi v hlavě znovu a znovu vrací některé scény z toho dne. Vidím je velmi živě. První měsíc jsem o tom s potížemi mluvila. Druhý už byl lepší. A možná dnes je ten správný den pro sdílení s ostatními.

Dny bez menstruace

24.5.2016

Před zhruba 14 dny jsem nedostala očekávanou menstruaci. Pro mnoho žen možná nic neobvyklého. Pro jiné ženy znamení těhotenství. Pro další ženy znamení něčeho jiného. Znamení toho, že menstruace z těla mizí a že žena vstupuje do další životní etapy.

Vliv stresu na naše ženské tělo

5.4.2016

Stres je součástí našich životů. Denně zažíváme nejrůznější situace, které v našem těle spouští stresové reakce a ovlivňují tak naše tělo, naše životy. Tyto řádky bych chtěla věnovat speciálně ženám, našemu ženskému tělu a tomu, jak stres ovlivňuje náš přirozený cyklus a tím celý náš život.

Čtyři roční doby vztahu

2.1.2016

Článek, který vyšel z mých dvou projektů. Projektu, který se zabývá ženskou cykličností a projektu s rozchodovou tematikou. Velmi jednoduše vysvětluji, jak se čtyři roční období odráží nejen v našem těle, ale i v našich vztazích.

Jak ve vztahu znovu objevit jaro

2.1.2016

Článek volně navazuje na článek Čtyři roční doby vztahu. Tentokrát jsem se zamyslela nad tím, jak můžeme do vztahu znovu vrátit energii, která tam byla na počátku.

Životní jízda

2.10.2015

Poslední měsíce mého života jsou pořádnou jízdou! Za měsíc budu mít 19. narozeniny, právě dělám poslední ročník gymnázia, v květnu mě čeká maturita a za necelých 5 měsíců přivedu na svět miminko.

Láska

26.9.2015

Poslední dobou přemýšlím nad láskou. A to je i důvod dnešního článku. V dnešní době mnoho debat o lásce začíná tématem sebelásky. Nechci dnes psát o sebelásce. I když jsem přesvědčená, že je v našich životech důležitá. Chci psát o lásce člověka k člověku.

Šťastná zpráva?

24.9.2015

Za poslední tři měsíce se v mém životě změnilo několik věcí. Vše začalo jedním telefonátem. Mé dceři se změnil život. Zavolala jsem ji pár minut poté, co zjistila, že je těhotná. Miminko nebylo plánované. Dcera je studentkou gymnázia v posledním ročníku.

Osvícená nejsem, ani dokonalá

17.8.2015

Dnes mě má starší dcera řekla, že nejsem zase tak osvícená.  Bylo to poté, co téměř 600 km od našeho bydliště, stála na hranicích a neměla žádný doklad, který by ji umožnil hranice přejet. A já ji nadala do telefonu. Naštěstí je to šikula, která situaci zvládla a přes hranice se dostala.

Zamyšlení Žítkovské čarování

9.7.2015

Jsem na dovolené. Hlavou mi občas běží myšlenky o nás ženách. Přemýšlím o možnostech, které máme a často si je vůbec neuvědomujeme. Přemýšlím o tom, co jsme si nechali vzít. Přemýšlím nejen o Žítkovském čarování.

Vliv dětství na vnímání krásy

9.7.2015

Dovolená..čas, který trávím s mou úžasnou dcerkou. Mám mnoho příležitostí obdivovat její krásu, její povahu a radovat se ze společného času. A občas se přistihnu, jak bych její dokonalost chtěla něčím vylepšit.Trošku jinak upravit vlásky nebo obléct něco jiného, co se víc hodí.

Proč se věnovat sobě?

20.6.2015

Celé mé dětství jsem sledovala mou maminku, jak se pro nás „obětuje“. A většinu svého života jsem přesně to stejné dělala pro své děti. Nedopřávala jsem si čas jen pro sebe. Veškerý svůj volný čas jsem trávila se svou rodinou nebo prací.

Tělo můj chrám

11.6.2015

Setkávám se s různými ženami, které různě pečují o své tělo. Jsou ženy, které se svému tělu věnují velmi pečlivě. Pak jsou naopak ženy, které se mu nevěnují vůbec. Mnoho „duchovních“ žen se domnívá, že není nutné pečovat o svůj zevnějšek, že pro naše tělo je důležitá jen správná „duchovní“ strava.

Magické místo

10.6.2015

Miluji cestování. Cestování je pro mě časem zklidnění, propojení se sebou i přírodou. Objevila jsem jedno kouzelné místo. Místo, které je skutečně magické. Místo, kde ještě nedávno žily ženy, které uměly léčit, ženy, které byly spojené s přírodou.

Proč vedu ženské kruhy?

4.5.2015

Pár let zpět jsem si nedokázala představit, že mně ve společnosti jiných žen a jen samotných žen může být příjemně. Za posledních pár let jsem našla velké zalíbení v ženství. Uvědomila jsem si, že ženská společnost může být objímající, chápající, plná lásky, pochopení a porozumění.

Pálení čarodějnic

30.4.2015

Ještě pár týdnů zpět jsem na dnešní den plánovala „domácí“ pálení. Zvažovala jsem, že vyrobíme nějakou čarodějnici a tu doma spálíme. S blížícím se termínem jsem si víc a víc uvědomovala, že tento svátek byl kdysi dávno vnímán úplně jinak.

Měsíční proměnlivost a náš pracovní výkon

21.4.2015

Není to poprvé co jsem se zamyslela nad tím, co všechno ovlivňuje náš pracovní výkon a nejen to. Ale celkově i naše sebevědomí dělat některé pracovní aktivity. Faktorů, kteří ovlivňují náš pracovní výkon, je velká řada.

Ženské cykly slaví 1. narozeniny

9.4.2015

Jsem člověk, který víc než minulostí žije přítomností, případně budoucností. Nicméně dnes jsem se na chvíli zastavila a zamyslela. A na závěr jsem pro vás připravila dárek a překvapení.

Blesk pro ženy

9.4.2015

V úterý vyšel článek o našich cyklech v časopisu Blesk pro ženy. Ideální koupit svým kamarádkám, sestrám, matkám, dcerám, které ještě téma cykličnosti neobjevily. Přeji krásné čtení!

Cykličností k novému životu

15.3.2015

Tento víkend jsem prožila trošku netradičně. Výjimečně celý víkend doma. Ale přesto jsme se vzdělávali. U nás doma probíhal seminář. Sedím a přemýšlím, co se za posledních pár let od mého prvního semináře změnilo.

Mocná síla sexuality

13.3.2015

Kdysi dávno existovaly posvátné prostitutky a kněžky. Dnes pravý význam tohoto slovního spojení jen velmi těžce hledáme. Při vyslovení těchto slov se možná rozpačitě usmíváme a máme za to, že jde o prostitutky v dnešní známé podobě. A zapomněli jsme na jejich skutečný a původní význam.

Jak vylepšit vztah s mužem

11.3.2015

Dnes jsem přemýšlela nad mým vztahem a vůbec nad našimi vztahy s muži. A uvědomila jsem si několik zásadních a důležitých věcí. Pochopila jsem, že naše vztahy mohou být daleko víc harmonické a plnější.

Temné dny

19.2.2015

Každý z nás má někdy den, kdy ho nic nebaví. Den, kdy máme pocit, že všechno je špatně. Já jsem špatně, všechno co dělám, ale i mé okolí. Naštěstí obvykle i po takovém dnu přijde další den. A je jen na nás, jaký ten den bude.

Silvestrovské přání

31.12.2014

Přeji nám všem krátké Silvestrovské zastavení. Zastavení, které bude možná jiné než v jiných letech. Jiné v tom, že poděkujeme a projevíme vděčnost... vždyť vše co se děje, má svůj význam. A pro inspiraci přidávám Silvestrovské přání.

Má cesta k vědomému ženství

16.12.2014

Jmenuji se Anna a jsem propagátorka vědomého života, ženství a mateřství. Ještě donedávna jsem se ale cítila ve svém ženském těle nějak podřadně, nevýkonně, nelíbily se mi moje výkyvy nálad a energií.

Karty pro tvůj den

27.11.2014

Projekt ženské cykly se zrodil v mé hlavě před více než rokem. Od té doby se událo mnoho. Vznikl web, vytvořila jsem on-line program pro ženy, napsala několik článků, pořádala jsem a pořádám webináře, živé akce.

O přání

22.11.2014

Není to tak dlouho, co jeden můj obchodní partner prohlásil, že jsem dítě štěstěny. Pobavil mě tím. V určitých oblastech jsem vždycky byla. Ale v některých ne...než jsem pochopila, že vše co se děje, má svůj důvod.

Setkání se stařenou

16.11.2014

Setkání s naší vnitřní starou moudrou ženou může být velmi inspirativní. Můžeme se naučit využívat svou moudrost a intuici. Náš život může mít najednou nesmírnou hloubku a my můžeme nalézt pochopení pro sebe i druhé.

Ženské kruhy a muž....

13.10.2014

Je normální neděle večer. Dá se říct ničím zvláštní den a přece mám tyto dny rád. Jsou plné zvláštní energie. Zajímá Vás jaké?

Je cyklický magnet obyčejné kolečko?

3.10.2014

Myslela jsem, že napíšu krátké zamyšlení proč používat cyklický magnet. Nakonec to za mě udělal můj partner. Posílám tedy jeho krátké zamyšlení nad úžasným a jednoduchým nástrojem, který může pomáhat harmonizovat vztahy.

Je menstruace zbytečná?

24.9.2014

Menstruace? Ta je zbytečná! Slyším už asi po páté tento měsíc. Bavím se s kamarádkou na hřišti a ta mi vypráví svůj zážitek z gynekologické ordinace.

Dny, kdy je lepší odpočívat

23.9.2014

Pomooooooooc…je to tady. Potřebuji tmu a nejlépe být sama. Místo toho sedím v práci. Víc než aktivní jsem pasivní. Zvládám nejnutnější úkoly.

Natáčení show Jana Krause

7.9.2014

Vše se seběhlo tak rychle, že jsem si ani moc neuvědomila, že už tam prostě sedím. Ve velké červené sedačce. Svítí na mě světla, jede kamera, pan Kraus se ptá a lidi se smějou. :-)

Země v nás

12.8.2014

Země stabilní, nepohyblivá, věčná, stálá. Jsme její součástí, jsme plody inteligentní matky Země.

Oheň v nás

4.8.2014

Slunce je zdrojem životní energie na naší Zemi. Bez něj by nebyl život na zemi, hřeje nás, ale dokáže i spálit a vysušit.

Voda v nás

27.7.2014

Voda je základem našeho bytí. Je šťávou života. První život na Zemi se vyvinul z prvotních vodstev. Tento původ zůstává evidentní i dnes.

Vzduch v nás

24.7.2014

Vzduch lehký, pohyblivý, všudypřítomný, hrající se, veselý, divoký, nespoutaný, nezávislý.

Ženská energie

13.7.2014

Dnes jsem se vrátila z třetího ženského víkendu. Jsem plná ženské energie. Energie něžné, jemné, chápající. Je úžasné strávit víkend v kruhu žen.

Letní zastavení

1.7.2014

Minulý týden jsem se po dlouhé době zastavila. Zastavila jsem se a v tichu vnímala sama sebe, své pocity, svou dcerku, svého partnera a krásnou přírodu.

Moudrost těla

23.6.2014

Sedím a sotva sedím. Nemám sílu ani energii. Cítím se velmi slabá. A přesně vím proč. Dřív bych se v takové chvíli zlobila na své tělo, proč nefunguje, jak má. Dnes pokorně přijímám a jsem vděčná.

10 důvodů proč přijmout svou proměnlivost

29.5.2014

Každý měsíc, v každé fázi si uvědomuji výjimečnost svého cyklu a svého ženství! Jsem vděčná, děkuji za to, že mohu být ženou. Dnes jsem sepsala 10 důvodů proč je dobré přijmout svou proměnlivost. Tady je máte! Příjemné čtení...

Mužský pohled na čarodějku

29.4.2014

Jak se cítí žena v předmenstruační fázi víte. Zajímá vás, jak se cítí váš protějšek?

S kalíškem můžu

16.4.2014

Do roku 2005 jsem používala při menstruaci vložky a někdy tampóny … a menstruace pro mě znamenala problém. Několik dnů, kdy jsem nemohla dělat některé z věcí, které jsem při jiných dnech – těch „normálních“ – ráda dělala. Pak mi kamarádka ukázala menstruační kalíšek … a všechno se změnilo!

Největší ženské setkání

7.4.2014

Už to bude pomalu rok. Rok co jsem se zúčastnila skvělého dne v Brně. Rok co jsem změnila svůj život.

Rituál menarche

25.3.2014

Příběh první menstruace! Je mi 12 let. Čas, kdy se stanu ženou, se blíží. Těším se a zároveň se trochu obávám. Co když to bude bolet?

Svatební a měsíční čas

19.3.2014

Svatba je jedním z nejdůležitějších životních rituálů. Její příprava obvykle trvá několik měsíců a vrcholí právě tím jedním překrásným dnem. Pro časopis Tvoje svatba jsem připravila několik doporučení, jak svatbu prožít v souladu se svým cyklem.

Můj osobní příběh

24.2.2014

Kdysi jsem prožívala menstruaci jako velmi bolestivou událost. V posledních letech jsem pohled na menstruaci změnila. Tady je můj osobní příběh.

vaše příběhy

Hitem letošního léta se stal menstruační kalíšek!

24.8.2015

Menstruační kalíšek? Co to je? Ani se nedivím, že nevíte. Žádnou reklamu v TV na něj neuvidíte. Tato „novinka“ je na trhu od roku 2002. Dozvíte se o něm od kamarádky, co jej používá, nebo při nejlepším z nějakého alternativního článku.

Z(N)eptejte se svého gynekologa

21.4.2015

Menstruace je zbytečná. Není potřeba. Je to nesmysl. Někteří gynekologové se usnesli, že by se jí ženy měli zbavit a poctivě „zobat ty prášky“ nebo si případně dát do dělohy kus měděného drátu (nitroděložní tělísko).

Cesta cykličností Martiny

6.10.2014

Dnešní příspěvek Martiny je o tom, že každý z nás si může vybrat. Děkuji za to, že našla čas a napsala něco o sobě. Možná bude inspirovat i některé z Vás, které ještě menstruaci vnímáte jako čas utrpení.

Od holčičky, princezny k ženě

4.6.2014

Osobní příběh jedné z mých žen. Milá Dášo, mnohokrát Vám děkuji za Váš zájem. Jsem tak šťastná, že jsem "na jedné lodi s Vámi! " Jsem tak Šťastná, že jsem Ženou :o)

Žena je jako aprílové počasí

9.5.2014

Krátký, ale výstižný článek o nás v premenstruační fázi. Přijmete konečně čarodějku v sobě?

Jak jsem se stala ženou

11.2.2014

Jak jsem se stala ženou Všimli jste si, jak úžasná věc je životní koloběh? Jak je sytý, plný, barevný, nápaditý? Je nádherný. Nechává vzniknout úžasné bytosti, kterým přináší zkušenosti, prožitky, inspiraci, motivaci a další a další možnosti, jak zmoudřet nebo naopak.

Moja cesta hľadania a objavovania ženy

28.1.2014

Mám 38 rokov a niektoré fakty ohľadom mojej sexuality a menštuácie zažívam až teraz. Poviem si ďakujem, že vôbec.

Má cesta k ženství

27.1.2014

Stojím před zrcadlem, koukám se do očí postavě přímo proti mě. "Jsem žena" říkám té druhé v zrcadle. "Já vím" odpovídá mi v duchu. Stojím vzpřímeně. Je to tak jasné a já jsem na to tak hrdá. Nebylo to tak ale vždy.